• 3
  • 2
  • 1

Microsoft ostrzega przed "sztuczkami" z Windows. Powinniśmy się bać?

xp

Wczoraj informowaliśmy was o prostej modyfikacji Rejestru systemu Windows XP, dzięki czemu serwery Microsoft Update są "oszukiwane" a aktualizacje dalej oferowane. Microsoft zajął stanowisko w tej sprawie.Modyfikowanie Rejestru Windows XP, dzięki czemu ów system przedstawia się serwerom Microsoftu jako nadal serwisowany nieodpłatnie i  bazujący na "ikspeku" Windows Embedded POS Ready 2009, może sprawić problem. Tak przynajmniej twierdzi Microsoft.

- Aktualizacje bezpieczeństwa są projektowane z myślą o Windows Embedded i Windows Server 2003 i nie chronią w pełni użytkowników Windows XP. Aktualizacje te nie są też testowane na Windows XP, przez co mogą powodować awarie systemu - czytamy w krótkim oświadczeniu Microsoftu.

Takie stanowisko nas nie zaskakuje. Nie tylko owa modyfikacja Rejestru jest łamaniem licencji na system, ale również odkłada w czasie wydanie przez klientów pieniędzy na aktualizację do nowszej wersji Windows. Z drugiej jednak strony, argumenty Microsoftu są jak najbardziej zasadne.

Windows XP był objęty nieodpłatnym wsparciem technicznym przez dwanaście lat. Sugerujemy, by zamiast "hackować" ów system, zainwestować w taki, który jest wspierany. Czy będzie to system Microsoftu, czy też innej firmy, to już należy do waszej decyzji.

Odzyskiwanie Danych

Niezależnie czy uszkodziła się elektronika dysku, awaria powstałą w skutek przepięcia czy z powodu uszkodzeń mechanicznych. Podejmujemy odzyskiwania danych nawet w najtrudniejszych przypadkach.

  • Pendrive,karty pamięci
  • Dyski twarde, HDD/SSD
  • Zewnętrzne dyski twarde

OLSTECH GROUP naprawa i serwis laptopów Bydgoszcz